Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-181-C2-R0
ATS-15A-181-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-181-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15A-181-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-181-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-181-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-181-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-181-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-181-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-181-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-181-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-181-C2-R0
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 161 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
RES SMD 530 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLSIDE ROTARY datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C081MS-3 0C1-2-AU datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 160MA 2.8 OHM datasheet.pdf