Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-184-C3-R0
ATS-15A-184-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-184-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15A-184-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-184-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-184-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-184-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-184-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-184-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-184-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-184-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-184-C3-R0
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN POWER EDGE 8POS VERT PCB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN CIR MALE 14POS R/A INLINE datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 356POS GOLD datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf