Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-22-C1-R0
ATS-15A-22-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-22-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15A-22-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-22-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-22-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-22-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-22-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-22-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-22-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-22-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-22-C1-R0
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 25V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW MAG REED SPST 12-23AT 200V datasheet.pdf