Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-26-C1-R0
ATS-15A-26-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-26-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15A-26-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-26-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-26-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-26-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-26-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-26-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-26-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-26-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-26-C1-R0
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
SHELF FIXED 21X22.8X1.74" BE/GY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
M-GRID DRSW SMT HDR W/O CAP datasheet.pdf
BIG CHIP LED 3995LM WHITE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 1606 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf