Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-33-C2-R0
ATS-15A-33-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-33-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766
Datasheet Download
ATS-15A-33-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-33-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-33-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-33-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-33-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-33-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-33-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-33-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-33-C2-R0
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 8SIP datasheet.pdf