Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-37-C3-R0
ATS-15A-37-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-37-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412
Datasheet Download
ATS-15A-37-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-37-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-37-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-37-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-37-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-37-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-37-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-37-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-37-C3-R0
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 PG16 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED PANEL IND BLU 28V STOVEPIPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN FFC TOP 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TM3335K020BCBA datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf