Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-63-C2-R0
ATS-15A-63-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-63-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15A-63-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-63-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-63-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-63-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-63-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-63-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-63-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-63-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-63-C2-R0
HEATSHRINK 1/8 IN X 4FT CLEAR datasheet.pdf
IC ADC HS LP 12-BIT CMOS 24-CDIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 5A SMC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
TAPE POLY THERMOSETTING 3/4" YEL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 480W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf