Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-75-C3-R0
ATS-15A-75-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-75-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15A-75-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-75-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-75-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-75-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-75-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-75-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-75-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-75-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-75-C3-R0
REGULATOR 15.5 2A HORZ SIDE datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES FUSE 47 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 1430LM 1CH MCPCB datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf