Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-81-C1-R0
ATS-15A-81-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-81-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15A-81-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-81-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-81-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-81-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-81-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-81-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-81-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-81-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-81-C1-R0
RES ARRAY 7 RES 470K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8CDIP datasheet.pdf
CONN RING STR 18-16AWG M3.5 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 10POS CRIMP-SNAP datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BETTER BURIED DOUBLE PORT END CA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Wire Wrap datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
TVS DIODE 7.37VWM DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM GREEN DIFF 5VDC datasheet.pdf