Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-92-C3-R0
ATS-15A-92-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-92-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15A-92-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-92-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-92-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-92-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-92-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-92-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-92-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-92-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-92-C3-R0
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO252-3 datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256BGA datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 66MM datasheet.pdf
CONICAL NUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf