Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-03-C2-R0
ATS-15B-03-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-03-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15B-03-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15B-03-C2-R0
QUANTITY
ATS-15B-03-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-03-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-03-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-03-C2-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-03-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-03-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-03-C2-R0
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
CORD REEL 16AWG 4CORD 50' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 220UF 2.5V X6S 1210 datasheet.pdf