Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-08-C1-R0
ATS-15B-08-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-08-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15B-08-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-08-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-08-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-08-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-08-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.59°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-08-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-08-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-08-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-08-C1-R0
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3.7W STER D 14TDFN datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 100A D1 datasheet.pdf
RES SMD 17.6K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf