Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-134-C1-R0
ATS-15B-134-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-134-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15B-134-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-134-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-134-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-134-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-134-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.43°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-134-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-134-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-134-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-134-C1-R0
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 490MA 890 MOHM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
CHISEL 30 1.20MM datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
ECCOSORB 1/4X24X24 ADHESIVE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf