Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-138-C3-R0
ATS-15B-138-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-138-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15B-138-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-138-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-138-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-138-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-138-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-138-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-138-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-138-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-138-C3-R0
RELAY SSR NON-ZC 0.9A 600V 8 DIP datasheet.pdf
IC COMP SGL 4NS ULTRFAST 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 800MA 1.07 OHM datasheet.pdf
FEED TRHOUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 900 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 441MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 271 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BRACKET SYSTEM datasheet.pdf
M5 3MM PW NPN NO datasheet.pdf
DIODE UFAST REC 600V 12A TO-263A datasheet.pdf