Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-14-C3-R0
ATS-15B-14-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-14-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15B-14-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-14-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-14-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-14-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-14-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-14-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-14-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-14-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-14-C3-R0
TOOL WIRE CRIMPER .055 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BP GROUNDING SHROUD LF datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 0.3A SOT-23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 14KV NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 5.6MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf