Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-171-C2-R0
ATS-15B-171-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-171-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15B-171-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15B-171-C2-R0
QUANTITY
ATS-15B-171-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-171-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-171-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-171-C2-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-171-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-171-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-171-C2-R0
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
BACKSHELL DB9 STR METALIZ PLAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A/0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 5V RED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf