Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-174-C2-R0
ATS-15B-174-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-174-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15B-174-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15B-174-C2-R0
QUANTITY
ATS-15B-174-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-174-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-174-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-174-C2-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-174-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-174-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-174-C2-R0
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 3.3V 12A 15A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf