Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-178-C1-R0
ATS-15B-178-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-178-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15B-178-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-178-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-178-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-178-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-178-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-178-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-178-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-178-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-178-C1-R0
REGULATOR 1.5V 8AMP ADJ HORZ datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 4POS datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 9A/7A 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN FFC FPC 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf