Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-25-C1-R0
ATS-15B-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15B-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15B-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-15B-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-25-C1-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-25-C1-R0
IC DAC 16BIT INTERPOL/SP 80TQFP datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 150POS VERT PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 10POS GOLD datasheet.pdf
4299 WIRE STOP *690370279 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 16MM datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 84POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf