Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15B-80-C3-R0
ATS-15B-80-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15B-80-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15B-80-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15B-80-C3-R0
QUANTITY
ATS-15B-80-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15B-80-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15B-80-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15B-80-C3-R0
Related LinksATS-15B-, ATS-15B-80-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15B-80-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15B-80-C3-R0
RES CUR SENSE .010 OHM 25A 1% datasheet.pdf
SCR SENS 200V 6A TO-202 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf