Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-122-C1-R0
ATS-15C-122-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-122-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15C-122-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-122-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-122-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-122-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-122-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.85°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-122-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-122-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-122-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-122-C1-R0
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC INVERTER DL 4,2-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 100A TO263-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf