Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-13-C1-R0
ATS-15C-13-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-13-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15C-13-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-13-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-13-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-13-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-13-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-13-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-13-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-13-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-13-C1-R0
RES 5.0K OHM 10W 5% WW RAD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
EMI FILTER FOR VFD MOTOR DRIVE datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 150W 15V 10A datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 420MA 1 OHM TH datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A OLIVE datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED NUMERIC 0.39" datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 165MA 3.45 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO263 datasheet.pdf