Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-155-C2-R0
ATS-15C-155-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-155-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15C-155-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15C-155-C2-R0
QUANTITY
ATS-15C-155-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-155-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-155-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-155-C2-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-155-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-155-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-155-C2-R0
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 70NS 48FBGA datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 400K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
USBI BRD USB TO SPI/I2C UNIV datasheet.pdf
LED XBD RED 623NM 62LM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H datasheet.pdf