Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-160-C3-R0
ATS-15C-160-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-160-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15C-160-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15C-160-C3-R0
QUANTITY
ATS-15C-160-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-160-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-160-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.75°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-160-C3-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-160-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-160-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-160-C3-R0
IC SYNTHESIZER PROGR FREQ 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RD/RD SIL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 6POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf