Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-194-C1-R0
ATS-15C-194-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-194-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15C-194-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-194-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-194-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-194-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-194-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-194-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-194-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-194-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-194-C1-R0
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28SOH datasheet.pdf
LED DISP 7SEG .80" 660NM SRED CA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN HDR VERT 3POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-LC 24-PLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf