Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-20-C1-R0
ATS-15C-20-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-20-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15C-20-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-20-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-20-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-20-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-20-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-20-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-20-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-20-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-20-C1-R0
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
KIT START SMARTMESH WIRELESSHART datasheet.pdf
CAP ALUM 13000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3W SMD datasheet.pdf