Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-44-C1-R0
ATS-15C-44-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-44-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15C-44-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-44-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-44-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-44-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-44-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-44-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-44-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-44-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-44-C1-R0
RELAY OPTO AC/DC 100V 300MA 6SOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 40A DO203AB datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.485A SC89-6 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPING 18-22AWG datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.6V SSOT24-4 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf