Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-153-C1-R0
ATS-15D-153-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-153-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15D-153-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-153-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-153-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-153-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-153-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-153-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-153-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-153-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-153-C1-R0
IC REG LDO ADJ 3A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SOLDER SLEEVE .065" DIA CLEAR datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER ADJ 12-DFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC SYSTEM BASE W/CAN 28SOIC datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf