Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-56-C3-R0
ATS-15D-56-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-56-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15D-56-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15D-56-C3-R0
QUANTITY
ATS-15D-56-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-56-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-56-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-56-C3-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-56-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-56-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-56-C3-R0
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1K OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV 1CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLK,ENHCD,C5 datasheet.pdf
RES 698 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 65.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RETAINER 2P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf