Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-68-C3-R0
ATS-15D-68-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-68-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15D-68-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15D-68-C3-R0
QUANTITY
ATS-15D-68-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-68-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-68-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-68-C3-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-68-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-68-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-68-C3-R0
IDC CABLE - CKC20G/AE20M/CKC20G datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 12V SOD323 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL VOUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 719.00 MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PDT 0.1A 30V datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf