Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-89-C1-R0
ATS-15D-89-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-89-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15D-89-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15D-89-C1-R0
QUANTITY
ATS-15D-89-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-89-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-89-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-89-C1-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-89-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-89-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-89-C1-R0
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP PMI FRICTION FIT 031 1" BLUE datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG FLEX 10POS PINS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf