Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15D-92-C2-R0
ATS-15D-92-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15D-92-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15D-92-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15D-92-C2-R0
QUANTITY
ATS-15D-92-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15D-92-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15D-92-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15D-92-C2-R0
Related LinksATS-15D-, ATS-15D-92-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15D-92-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15D-92-C2-R0
IDC CABLE - MSC34K/MC34F/MCE34K datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 7POS VERT datasheet.pdf
IC MPU I.MX53 800MHZ 529TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD7 M20 datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 23A 1.20 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf