Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-103-C1-R1
ATS-15E-103-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-103-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15E-103-C1-R1.pdf
Availability of ATS-15E-103-C1-R1
QUANTITY
ATS-15E-103-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-103-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-103-C1-R1
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.374" (9.50mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27.64°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-103-C1-R1
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-103-C1-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-103-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-15E-103-C1-R1
RES 750K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 35V 220A 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 459V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
VARIOFACE INTERFACE MODULE datasheet.pdf
SENSOR SNAP-CONNECTOR UNIT datasheet.pdf
RES 15 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 21C P 72" WHT datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 2450MA DIMMABLE datasheet.pdf