Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-131-C3-R0
ATS-15E-131-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-131-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15E-131-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-131-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-131-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-131-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-131-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-131-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-131-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-131-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-131-C3-R0
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 25A 240VAC PCB datasheet.pdf
POWER STRIP 7.38"15A 3OUT 6'CORD datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS W/FLANGE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 9BIT DUAL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG DIP IDC 40POS GOLD datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf