Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-151-C3-R0
ATS-15E-151-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-151-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15E-151-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-151-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-151-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-151-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-151-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-151-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-151-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-151-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-151-C3-R0
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
BIT TORX TR T9S 1.97" datasheet.pdf
RES MO 1W 18.2K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ SC70-5 datasheet.pdf
RECLOSABLE FSTNR 1.5" X 20FT BLK datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.5A MCPH3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W SMBG datasheet.pdf