Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-154-C1-R0
ATS-15E-154-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-154-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15E-154-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-154-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-154-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-154-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-154-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-154-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-154-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-154-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-154-C1-R0
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT CAP 26POS R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.45A 20 MOHM datasheet.pdf