Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-160-C3-R0
ATS-15E-160-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-160-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15E-160-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-160-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-160-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-160-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-160-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.75°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-160-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-160-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-160-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-160-C3-R0
RES 221K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 180 OHM 6SIP datasheet.pdf
DIODE RF SW 50V 50MA SOD-323 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DUAL DC/DC SYNC CTRLR 30TSSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN datasheet.pdf
RES 133 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PIN CONTACT 100 PCS datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW UMD2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf