Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-167-C1-R0
ATS-15E-167-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-167-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15E-167-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-167-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-167-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-167-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-167-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-167-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-167-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-167-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-167-C1-R0
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 150W datasheet.pdf
GDT 600V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN SCKT BACKPLATE FOR LGA1366 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf