Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-173-C2-R0
ATS-15E-173-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-173-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15E-173-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-173-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-173-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-173-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-173-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-173-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-173-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-173-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-173-C2-R0
CONN D-SUB RECEPT 15POS W/O CONT datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 12V WT DOME RED datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
ZACK STRIP FLAT PRINTED HORIZON datasheet.pdf
IC FPGA 145 I/O 672UBGA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X6S 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DUAL WIRE SPLICE, SIZE 16, LC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 270K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf