Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-178-C3-R0
ATS-15E-178-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-178-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15E-178-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-178-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-178-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-178-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-178-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-178-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-178-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-178-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-178-C3-R0
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 500MA 48V datasheet.pdf
TORX KEY FLAG HANDLE IP7 2.64" datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLK HINGED CVR 9POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf