Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-197-C3-R0
ATS-15E-197-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-197-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15E-197-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15E-197-C3-R0
QUANTITY
ATS-15E-197-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-197-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-197-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-197-C3-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-197-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-197-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-197-C3-R0
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
OPTO SENSOR 5MM LT/DARKON NPN datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC30B/AE30M/APK30B datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
HDR VERT MALE 508MM 2C MTG ENDS datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf