Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-65-C2-R0
ATS-15E-65-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-65-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15E-65-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15E-65-C2-R0
QUANTITY
ATS-15E-65-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-65-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-65-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-65-C2-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-65-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-65-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-65-C2-R0
KIT DEV TX 315MHZ MS SER LONG-RG datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.75A 60 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SGE-245-2-2850L 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 150W datasheet.pdf