Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-86-C1-R0
ATS-15E-86-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15E-86-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15E-86-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15E-86-C1-R0
QUANTITY
ATS-15E-86-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15E-86-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15E-86-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15E-86-C1-R0
Related LinksATS-15E-, ATS-15E-86-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15E-86-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15E-86-C1-R0
CONN HEADER 50-POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 120 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RACK WITH 3 INDIVIDUAL OUTPUTS datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf