Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-102-C3-R0
ATS-15F-102-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-102-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-102-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-102-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-102-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-102-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-102-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-102-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-102-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-102-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-102-C3-R0
80 50SR KIT,ST,UK datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 16SO datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 24AWG 100' datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf