Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-126-C2-R0
ATS-15F-126-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-126-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15F-126-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-126-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-126-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-126-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-126-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.47°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-126-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-126-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-126-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-126-C2-R0
RES SMD 267K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SSD 64GB 2.5" UATA datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
WBN-PG42 LOCKNUT BRASS datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
ATTENUATOR 13 DB DC 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf