Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-136-C1-R0
ATS-15F-136-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-136-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15F-136-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15F-136-C1-R0
QUANTITY
ATS-15F-136-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-136-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-136-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-136-C1-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-136-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-136-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-136-C1-R0
CONN BUTT SPLICE 1/0AL / 2CU AWG datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RECEPT KIT,3 MODULE,G-SERIES datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLACK CARD EDGE .125 X .250 datasheet.pdf
SNSW 5A PCB NONE datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 15C P 48" WHT NI datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 600V RADIAL datasheet.pdf