Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-139-C3-R0
ATS-15F-139-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-139-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-139-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-139-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-139-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-139-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-139-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-139-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-139-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-139-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-139-C3-R0
FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SC-82AB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.1A 1206-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC RF TX FOR NARROWBAND 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V 20% X6S 0805 datasheet.pdf