Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-160-C3-R0
ATS-15F-160-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-160-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-160-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-160-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-160-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-160-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-160-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.75°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-160-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-160-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-160-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-160-C3-R0
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 60V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 1GB 240UDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58U MUHFM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf