Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-161-C2-R0
ATS-15F-161-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-161-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-161-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-161-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-161-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-161-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-161-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.74°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-161-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-161-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-161-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-161-C2-R0
SIDACTOR 140V 400A SURGE 6SOIC datasheet.pdf
IC SW REG STEP-DONW SYNC 24-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SKT datasheet.pdf
LINK MODULE FIBER OPTICAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf