Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-17-C3-R0
ATS-15F-17-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-17-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15F-17-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-17-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-17-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-17-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-17-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-17-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-17-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-17-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-17-C3-R0
CARD RACK KIT 5UX19X12 FRAME datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A 3HUSON datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUG 5V SIP datasheet.pdf
RES 410 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMCJ datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.7A 190 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 18AWG BRN datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf